Międzynarodowy Turniej Solanin Cup 2023

0 Comments

W sobotę 17.06.2023 w Nowej Soli odbyła się kolejna edycja turnieju Solanin Cup „Young Europe” International Judo Tournament. Do rywalizacji przystąpiło ponad 800 zawodniczek i zawodników z 13 krajów.

Świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy zdobywają pięć medali oraz dwa miejsca punktowane.

Złoty medal wywalczyła Anna Arzumanian, która do finału wszystkie walki wygrała przez ippon.

Dwa srebrne medale zdobyła Nina Podymska, która tego dnia rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych U15 oraz U17 .

Medale brązowe wywalczyli Tetiana Iurchenko oraz Alan Niedośpiał

Tuż poza podium na miejscach piątych znaleźli się Stanisław Sekuła i Karen Arzumanian
Chłopcy dali z siebie wszystko, stoczyli bardzo wyrównane walki o medale.

Na walkach eliminacyjnych zawody zakończyli Miłosz Sybistowicz i Tymur Iurchenko i Kacper Grzybek.

W niedzielę Nina, Miłosz i Alan wzięli udział w campie, który poprowadził Rustam Orujov – Srebrny Medalista Igrzysk Olimpijskich.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy na codzień trenują we Wrocławiu w sekcji klubu UKS Gokyo Judo przy ul. Worcella 20.